Bobby Bourn Memorial Players Championship


Απο το «ξεσκαρτάρισμα» μέχρι τον τελικό και τελικά στην νίκη έφτασε με επληκτικά βελάκια ο Αυστραλός Simon Whitlock στο Players Championship προς τιμή του Bobby Bourn. Ο Whitlock με σκορ 6-4 νίκησε τον πολύ καλό Gary Anderson και πήρε την πρώτη του νίκη σε PDC Pro Tour στη καριέρα του.

Advertisements

One thought on “Bobby Bourn Memorial Players Championship

  1. Αναλυτικά:

    Bobby Bourn Memorial Players Championship
    Preliminary Round
    Kevin McDine 6-1 Jon Archer
    Darren Weaver 6-2 Louis Blundell
    Simon Whitlock 6-2 James Dunlop
    Nigel Birch 6-2 Andy Pearson
    Stephen Hardy 6-1 Patrick Pace

    First Round
    Mark Walsh (1) 6-1 Steve Perkins
    Dylan Duo 6-3 Par Riihonen
    Steve Hine (32) 6-4 Joe Cullen
    Steve Farmer 6-1 Andy Callaby
    Michael van Gerwen (16) 6-5 Peter Hudson
    Dave Smith 6-4 Brian Startin
    Andy Smith (17) 6-2 Martyn Turner
    Kevin McDine 6-4 Matt Padgett
    Jamie Caven (8) 6-3 Steve Maish
    Mark Frost 6-4 Lee Williams
    Stuart Dutton 6-4 Kevin Painter (25)
    Andy Hutchings 6-4 Kevin Dowling
    Steve Beaton (9) 6-0 Steven Perry
    Tom Martin 6-5 Geoff Whitworth
    Dennis Priestley (24) 6-3 Darren Webster
    Jason Clark 6-3 Mark Stephenson
    Wes Newton (5) 6-4 Chris Mason
    William O’Connor 6-0 Tony Comerford
    Mark Webster (28) 6-3 Terry Temple
    Gary Welding 6-3 Paul Williams
    Mervyn King (12) 6-3 Anton Liscsey
    Gary Eastwood 6-4 James Barton
    Barrie Bates (21) 6-5 Andy Pearce
    John Part 6-0 Darren Weaver
    Adrian Lewis (4) 6-4 Robbie Newland
    Ian McFarlane 6-4 Tony Ayres
    Jelle Klaasen (29) 6-3 Chris LoudonSteve Evans 6-2 Colin Monk
    Ronnie Baxter (13) 6-3 Dave Honey
    Richie Burnett 6-2 Kevin Harris
    Alan Tabern (20) 6-5 Gary Mawson
    Simon Whitlock 6-1 Mark Lawrence
    Colin Osborne (2) 6-2 Paul Rowley
    Mick McGowan 6-3 Lee Hayes
    Tony Eccles (31) 6-5 Kirk Shepherd
    Andy Relf 6-5 Steve Grubb
    Paul Nicholson (15) 6-5 Danny Pinhorne
    Tony Randell 6-1 Anastasia Dobromyslova
    Mark Dudbridge (18) 6-5 Darren Johnson
    Nigel Birch 6-3 Dave Askew
    Vincent van der Voort (7) 6-2 Stuart Bousfield
    Arron Monk 6-5 Darren Latham
    Jimmy Mann 6-4 Co Stompe (26)
    Nick Fullwell 6-1 Didier de Vuyst
    Wayne Jones (10) 6-3 Sam Allen
    Ian Lever 6-5 Daz Mawer
    Terry Jenkins (23) 6-3 Robert Alford
    Justin Pipe 6-0 Tony Blundell
    Gary Anderson (6) 6-1 John Quantock
    Ron Atwill 6-3 Henry Zapata
    Peter Wright (27) 6-0 Mareno Michels
    Dennis Smith 6-3 Nigel Heydon
    Andy Hamilton (11) 6-1 Dave Ladley
    Michael Barnard 6-2 Rick Lowther
    Brendan Do! lan (22) 6-3 Dean Allsopp
    Matt Draper 6-1 Ian Jopling
    C! olin Llo yd (3) 6-3 Adrian Gray
    Chris Thompson 6-4 Steve Musson
    Steve Brown (30) 6-2 Alex Roy
    Wayne Atwood 6-0 Mike Roberts
    Denis Ovens (14) 6-1 Matt Clark
    Mark Hylton 6-4 Tony Martin
    Wayne Mardle 6-1 Robert Thornton (19)
    Mark Cox 6-3 Stephen Hardy

    Second Round
    Mark Walsh 6-4 Dylan Duo
    Steve Hine 6-2 Steve Farmer
    Michael van Gerwen 6-5 Dave Smith
    Andy Smith 6-1 Kevin McDine
    Mark Frost 6-0 Jamie Caven
    Andy Hutchings 6-2 Stuart Dutton
    Steve Beaton 6-3 Tom Martin
    Jason Clark 6-2 Dennis Priestley
    Wes Newton 6-4 William O’Connor
    Mark Webster 6-4 Gary Welding
    Gary Eastwood 6-5 Mervyn King
    Barrie Bates 6-3 John Part
    Adrian Lewis 6-3 Ian McFarlane
    Jelle Klaasen 6-2 Steve Evans
    Richie Burnett 6-5 Ronnie Baxter
    Simon Whitlock 6-1 Alan Tabern
    Colin Osborne 6-4 Mick McGowan
    Andy Relf 6-3 Tony Eccles
    Paul Nicholson 6-2 Tony Randell
    Mark Dudbridge 6-3 Nigel Birch
    Vincent van der Voort 6-3 Arron Monk
    Nick Fullwell 6-4 Jimmy Mann
    Wayne Jones 6-1 Ian Lever
    Justin Pipe 6-5 Terry Jenkins
    Gary Anderson 6-1 Ron Atwill
    Dennis Smith 6-4 Peter Wright
    Andy Hamilton 6-1 Michael Barnard
    Brendan Dolan 6-1 Matt Draper
    Colin Lloyd 6-0 Chris ThompsonSteve Brown 6-1 Wayne Atwood
    Denis Ovens 6-0 Mark Hylton
    Mark Cox 6-5 Wayne Mardle
    Losers £200

    Third Round
    Mark Walsh 6-3 Steve Hine
    Andy Smith 6-0 Michael van Gerwen
    Andy Hutchings 6-3 Mark Frost
    Jason Clark 6-2 Steve Beaton
    Wes Newton 6-5 Mark Webster
    Barrie Bates 6-2 Gary Eastwood
    Jelle Klaasen 6-1 Adrian Lewis
    Simon Whitlock 6-1 Richie Burnett
    Colin Osborne 6-4 Andy Relf
    Mark Dudbridge 6-1 Paul Nicholson
    Vincent van der Voort 6-3 Nick Fullwell
    Wayne Jones 6-5 Justin Pipe
    Gary Anderson 6-1 Dennis Smith
    Andy Hamilton 6-5 Brendan Dolan
    Colin Lloyd 6-1 Steve Brown
    Denis Ovens 6-0 Mark Cox
    Losers £300

    Fourth Round
    Mark Walsh 6-4 Andy Smith
    Jason Clark 6-4 Andy Hutchings
    Barrie Bates 6-2 Wes Newton
    Simon Whitlock 6-2 Jelle Klaasen
    Colin Osborne 6-5 Mark Dudbridge
    Wayne Jones 6-3 Vincent van der Voort
    Gary Anderson 6-3 Andy Hamilton
    Colin Lloyd 6-2 Denis Ovens
    Losers £500

    Quarter-Finals
    Mark Walsh 6-2 Jason Clark
    Simon Whitlock 6-0 Barrie Bates
    Colin Osborne 6-2 Wayne Jones
    Gary Anderson 6-4 Colin Lloyd
    Losers £1,000

    Semi-Finals
    Simon Whitlock 6-2 Mark Walsh
    Gary Anderson 6-5 Colin Osborne
    Losers £1,500

    Final
    Simon Whitlock 6-4 Gary Anderson
    Winner £6,000
    Runner-Up £3,000

Σχολιάστε

Εισάγετε τα παρακάτω στοιχεία ή επιλέξτε ένα εικονίδιο για να συνδεθείτε:

Λογότυπο WordPress.com

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό WordPress.com. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Twitter

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Twitter. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Facebook

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Facebook. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Φωτογραφία Google+

Σχολιάζετε χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό Google+. Αποσύνδεση / Αλλαγή )

Σύνδεση με %s